MŪSŲ ISTORIJA

1990 metais Dailės skyrius atsiskyrė nuo Muzikos mokyklos ir tapo Rokiškio dailės mokykla. Kaip atskira mokymo įstaiga Dailės mokykla gyvavo tik iki 1993 metų, nes tais pačiais metais Šatrijos gatvėje esantis pastatas grąžintas tremtinei. Tačiau dailės mokymas nenutrūko, 1993 metų rugsėjį Dailės mokykla prijungta prie Rokiškio Moksleivių kūrybos ir darbo centro, kuriame nuo 1989 m. veikė aviamodelizmo, automobilizmo, gėlininkystės, rankdarbių, siuvimo, medžio darbų būreliai. Po sujungimo dalis būrelių išnyko, tačiau pasipildė ir naujais: pynimo iš vytelių, aksesuarų, floristikos bei naujai įsteigtos dailės pradinio ugdymo, meninės saviraiškos grupės.

2008 m. rugsėjo 1 d. Rokiškio Moksleivių kūrybos ir darbo centras buvo pertvarkytas į Viešąją įstaigą Rokiškio jaunimo centrą. Po tuo pačiu stogu pradėjo veikti Atvirasis darbas su jaunimu (darbo su jaunimu forma, kuria siekiama visiems jauniems žmonėms suteikti galimybes saugiai leisti laisvalaikį, užsiimti juos dominančia veikla, o esant poreikiui, spręsti kasdienybėje kylančius iššūkius ir klausimus).

Nuo pat Dailės mokyklos įsteigimo, siekiant, kad meninis ugdymas būtų įvairialypis ir įtraukus, kiekvieną pavasarį dailės mokytojai organizuodavo kūrybines stovyklas - plenerus. Stovyklos organizuotos Rokiškio rajono apylinkėse: Aleksandravėlėje, Južintuose, Bradesiuose, Čedasuose, Kriaunose o nuo 2009 m., Rokiškio jaunimo centrui panaudos sutartimi gavus valdyti patalpas, Žiobiškio turistinėje bazėje. Stovyklose-pleneruose dalyvaujantys mokiniai ne tik piešė, lipdė, bet ir aplankė nežinomus Rokiškio krašto kampelius, gražiausias Lietuvos vietas.

Nuo 2009 m. Žiobiškio turistinėje bazėje pradėtos organizuoti vaikų vasaros stovyklos Rokiškio rajono vaikams.  Teikiamos paraiškos Rokiškio rajono savivaldybės Vaikų ir jaunimo socializacijos programai, Švietimo paramos fondo projektui „TAPK“ papildomam finansavimui gauti.

1980-aisiais, Švietimo ministerijai leidus, visoje Lietuvoje prie vaikų muzikos mokyklų pradėjo kurtis dailės skyriai. Tokia pat idėja kilo ir Rokiškyje, kur 1984 metais Vaikų muzikos mokyklos direktorius Stasys Davydas kartu su tuo metu Dusetose dirbusiu Arūnu Augučiu tapo Dailės skyriaus steigimo iniciatoriais. Pirmąją klasę įkūrė dabartinės Juozo Tūbelio progimnazijos piešimo kabinete, o pirmosiomis mokytojomis tapo Skaistė Vaičienė ir Birutė Dudėnienė. 1985 metais į Rokiškį atvyko Arūnas Augutis, kuris ėmė vadovauti Dailės skyriui ir prisidėjo prie mokyklos augimo.

Dailės skyriaus vadovas Arūnas Augutis, 1985 m.

1986 metais dailės skyrius persikėlė į buvusio Moksleivių gamybinio mokymo kombinato patalpas Šatrijos gatvėje. Ši vieta su didele teritorija, senais medžiais, medžio dirbtuvėmis, netoliese esančiu Rokiškio krašto muziejumi, idealiai tiko meninio ugdymo įstaigai. Mokinių daugėjo, pamažu susirinko visos keturios klasės, dirbančios pagal Dailės mokyklos programą. 1988 m. mokyklą baigė pirmoji jaunųjų dailininkų laida, kurioje mokėsi ir rokiškėnams gerai pažįstami dailininkai Sigitas Daščioras, Asta Keraitienė.

Pleneras prie Trumponių ežero, 1995 m.

Dirbant su jaunimu, pradėti organizuoti tarptautiniai jaunimo mainai, finansuojami JTBA programos: „Veiklus jaunimas“ 2010 m. „Take a chance“ („Suteik šansą“), 2013 m. – „Old is gold, new is too“ („Sena yra auksas, nauja taip pat“), 2015 m. „Brave Enough to be Entrepreneur“ („Pakankamai drąsus būti versliu“). 

2010 – 2012 m. Rokiškio jaunimo centras kartu su Latvijos ir Lietuvos partneriais įgyvendino Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos projektą „Kūrybinių industrijų bendros strategijos ir bendradarbiavimo tinklo Latvijos ir Lietuvos pasienio regiono sukūrimas". Projekto tikslas buvo sukurti palankią aplinką kūrybinių veiklų plėtrai Latvijos ir Lietuvos pasienio regionuose. Projekto metu ne tik renovuotas Jaunimo centro pastatas (pakeistas stogas, langai, suremontuoti keturi kabinetai), įsigyta naujos įrangos ir baldų, įkurta meno galerija, bet ir vyko keramikos, tapybos ir tekstilės, meninės fotografijos, grafinio dizaino ir verslumo užsiėmimai vietos bendruomenei. Buvo organizuotas tarptautinis keramikos pleneras „Žemė, ugnis, vanduo" meno mokyklų mokiniams ir mokytojams.

2011 – 2012 m. kartu su Ukmergės švietimo centru ir Švenčionių rajono Kaltanėnų ugdymo ir turizmo centru jaunimo centras įgyvendino ŠMPF finansuojamą projektą „Prikelkime senolių patirtį iš krašto praeities". Įvairių veiklų, ekspedicijų metu vaikai ir jaunimas susipažino su regiono etnokultūrinėmis vertybėmis, tautodailininkais, kulinarinio paveldo propaguotojais. Buvo fiksuojama garsinė, vaizdinė, rašytinė informacija, kuri panaudota ruošiant maršrutus-planus, veiklų aprašus bei regiono tapatumo modelį. Parengtas stalo žaidimas „Keliaukime po Rokiškio rajoną“.

2012 – 2014 m. kartu su Plavino (Latvija) meno mokykla įgyvendintas Comenius Regio partnerystės projektas „Baltų šaknys – baltų kultūros paveldo kūrybiškas panaudojimas ugdymo procese”. Mokytojai seminaruose, išvykose, praktiniuose užsiėmimuose susipažino su baltų istorija ir kultūra, keitėsi mokinių darbų parodomis, parengė 3 metodinius leidinius: „Baltų keramikos tradicija – švilpynė“ ( A. Augutis), „Baltiški ženklai Rokiškio langinėse“ (Ž. Vaičiūnas), „Pynimas – prosenelių palikimas“ (R. Raišienė).

I – oji Dailės mokyklos laida, 1988 m.

Pleneras Obeliuose, 2001 m.

Direktorė Nijolė Gužienė, 2002 m.

Mokinių darbų peržiūra (mokytojai A.Augutis, E.Petrovas, R.Gailiūnas), 2007 m.

Sieninė tapyba Rokiškio policijos komisariate, 2008 m.

2013 m. Rokiškio jaunimo centre įkurtas Jaunimo informavimo ir konsultavimo taškas, jaunimo centras tampa Eurodesk regioniniu partneriu. Čia teikiamos kokybiškos informavimo ir konsultavimo paslaugos, vykdomi informaciniai renginiai apie mobilumą, studijas, stažuotes, darbą, savanorystę, keliones, vykdomos informacinės kampanijos „Dalinkis vasara“, „Time to move“.

2014 m. jaunimo centras tampa akredituota Jaunimo savanorius priimančia organizacija.

Nuo 2015 m., gavus Neformaliojo vaikų švietimo (NVŠ) krepšelio tikslines lėšas siekiama didinti vaikų, dalyvaujančių NVŠ programose skaičių, organizuoti užsiėmimus arčiau jų gyvenamosios vietos ar ugdymo įstaigos. Naujai įsteigiami būreliai: „Keramikos meno pradžiamokslis“ – Rokiškio Senamiesčio progimnazijos Laibgalių skyriuje, sporto – Žiobiškio turistinėje bazėje, „Senųjų liaudies amatų“ – Panemunėlio pagrindinėje mokykloje, dailės – Rokiškio Senamiesčio progimnazijoje, „Pynimas iš vytelių “ (spec. ugdymosi poreikių vaikams) – Rokiškio pagrindinėje mokykloje, gamtos pažinimo – Rokiškio jaunimo centre. 2017 m. pradeda veikti „Robotikos“ būrelio užsiėmimai jaunimo centre ir Kavoliškio mokykloje-darželyje, Panemunėlio mokykloje-daugiafunkciame centre.

2015 – 2018 m. Rokiškio jaunimo centre veikia vaikų dienos centras „Kad būtume drauge“, teikiamos kompleksinės paslaugos socialiai remtinų, socialinės rizikos šeimų bei socialinių, pedagoginių, psichologinių problemų turintiems vaikams, jų šeimos nariams.

2018 – 2020 m. kartu su Latvijos ir Lietuvos partneriais įgyvendintas Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos projektas „Socialinių paslaugų kokybės ir prieinamumo gerinimas Vidurio Baltijos regione“. Atnaujinta Žiobiškio turistinė bazė, įrengti 2 kambariai neįgaliesiems, lauke sutvarkyta prieiga prie pastato, įrengtas pėsčiųjų takas, įsigyta įrangos ir priemonių. Žiobiškio turistinėje bazėje organizuojamos vaikų vasaros poilsio stovyklos, mokymai jaunuoliams. Turistinės bazės paslaugomis naudojasi ne tik Jaunimo centras, bet ir kitos rajono švietimo įstaigos.

Akimirkos iš vaikų vasaros stovyklos ir jaunimo mokymų Žiobiškio turistinėje bazėje

2019 m., plečiant darbo su jaunimu formų pasiūlą, pradėtos teikti mobiliojo darbo su jaunimu paslaugos Rokiškio rajono kaimiškose bendruomenėse.

2020 m. Viešoji įstaiga Rokiškio jaunimo centras pertvarkytas į biudžetinę įstaigą Rokiškio jaunimo centrą.

1993 – 2022 m. Jaunimo centro direktorė Nijolė Gužienė.

Nuo 2023 m. sausio 2 d. Jaunimo centro direktorė - Inga Vagonė.

Kolektyvas, 2009 m.

Su partneriais iš Plavino (Latvija), 2014 m.

Šiuo metu Rokiškio jaunimo centras veikia kaip neformaliojo vaikų švietimo bei formalųjį švietimą papildančio ugdymo mokykla (dailės mokykla), o taip pat kaip Atvirasis jaunimo centras (darbas su jaunimu).

Jaunimo centre vykdomos:

Formalųjį švietimą papildančios ugdymo programos (Dailės mokykla):

  • pradinio dailės ugdymo (1-2 kl.),

  • pagrindinio dailės ugdymo (I-IV kl.)

Neformaliojo ugdymo programos:

  • ankstyvojo dailės ugdymo,

  • kryptingo dailės ugdymo,

  • informacini technologijų programa „IT kodas“,

  • pynimo iš vytelių programa „Pinti stebuklai“.

Neformaliojo vaikų švietimo programos finansuojamos valstybės biudžeto lėšomis:

  • informacinių technologijų programa „Robotika“,

  • dailės programa „Dailės pažinimas“,

  • pynimo iš vtelių programa „Lanksti žilvyčio vytelė“ (spec. poreikių vaikams),

  • dizaino programa "(Ne)paprastas dizainas".

Suaugusiųjų neformaliojo švietimo programos: tapyba , keramika, pynimas iš vytelių, dailė, floristika.

Atvirasis darbas su jaunimu vykdomas ne tik Rokiškyje, mobili jaunimo darbuotojų komanda vyksta į 4 rajono kaimiškąsias vietoves: Panemunėlį, Pandėlį, Duokiškį, Kamajus, o Juodupėje veikia jaunimo erdvė.

Pamoka mokytojo R. Gailiūno dirbtuvėse, 2023 m.

Dailės mokyklos pažymėjimų įteikimo šventėje, 2023 m.

Atvirų durų diena „ATRASK IŠ NAUJO!”, 2023 m. birželis

Suaugusiųjų tapybos ir keramikos užsiėmimai, 2023 m.

Pleneras- stovykla Žiobiškio turistinėje bazėje, 2011 m.

Nuo pat įkūrimo, mokykla tapo svarbia Rokiškio kultūrinio gyvenimo dalimi. Dirbantys mokytojai: Arūnas Augutis, Edmundas Petrovas, Raimondas Gailiūnas (vėliau - Rimvydas, Pupelis, Sigita Klemkaitė, Ligitas Keraitis,  Žilvinas Vaičiūnas)– profesionalūs dailininkai. Dailės mokykla išaugo, rengiamos mokinių ir mokytojų kūrybos darbų parodos. Mokiniai dalyvauja miesto, šalies bei tarptautinėse parodose ir konkursuose. 

Direktorė Inga Vagonė, 2023 m.

Akimirkos iš jaunimo veiklų

Mokytojai R. Gailiūnas, A. Augutis, E. Petrovas, Ž. Vaičiūnas,
2009 m. plenere Kriaunose

Kolektyvas Dailės mokyklos 40 - mečio jubiliejinėje šventėje, 2024 m.